מפגשי שוטרים עם עב"מים בישראל,אוקטובר 2010 PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
שבת, 02 אוקטובר 2010 20:37

מפגשי  שוטרים  עם עב"מים  בישראל                 אבי גרייף

 

 

בתחום חקר העב"מים ניתן משקל '' וערך מוסף '' לעדויותיהם של אנשי המשטרה זאת משום היותם אמונים על רישום דוחות של מקרים ובגלל היותם כפופים לפיקוד ופיקוח, כן יש משום פריצת דרך בהיותם עובדי מדינה ונציגים של הממשל הנוהג להכחיש את קיום תופעת העב"מים והחוצנים.

מקרה מבני ברק , מ 28.10.1987  -- זהו הפרסום הראשון בהודעה משטרתית על תצפית בעבם.

הפרסום נעשה לאחר הופעות רבות של עבמים בארץ. הוא סמוך למקרה העב"ם שנחת בדרום חיפה, מקרה עמי אחראי, מקרה שנחשב למקרה שפתח את עידן חקר העב"מים בישראל , שקרה ב-28.9.87 .

כאן מסרה המשטרה כי 20 דקות אחרי חצות הגיעו שוטרים לבנין ברח' חתם הסופר ממנו פנו אל המשטרה בהודעה על הופעה של עבם.

סגנית דובר משטרת ת''א מסרה שגם קצין משטרה הבחין בעבם.

הדיירת אילנית עזרה מסרה שהעבם ניראה עוד ליפני יומיים. לדבריה לקריאתה הגיעו לבנין שתי ניידות.בשוטרים עלו על גג הבנין. משם הם ראו משהו שהיה שונה מכוכב. לדבריה זה היה ; '' נוף זוהר בירוק, כחול , אדום ולבן שזז כל הזמן שהיה רחוק אבל היה הרבה יותר קרוב מהכוכבים ''.

אילנית סיפרה ש '' השוטרים נבהלו וקראו לקצינים. באו שני קצינים שהביאו משקפות והסתכלו על זה. עמדו יותר משעה ''.

אחיה של אילנית , פינחס , סיפר ; '' אחד הקצינים אמר שאם יש בפנים אנשים, יתכן שראו אותנו מדברים ''.

 

המקור – העיתון מעריב

 

 

ע''י בית שאן 7.11.91 – יוסי בן מעס שנסע לכיוון בית שאן הבחין בעצם מוזר המרחף במרחק של כ 150 מ' ממנו. היה לעב"ם '' אור יפה ומסנוור ''. הוא סיפר הוא היה בצורת חצי ירח וכל הזמן נע לכיוון בית שאן. לפתע התחיל להתקדם לכיוון המפעלים האזוריים. עצרנו את המונית ורצתי לשומר של המפעלי והזעקנו את המשטרה. העצם נעמד מולנו, מאד קרוב ''.

הגיע למקום שוטר שלמראה העבם הזעיק כוחות נוספים. תוך זמן קצר התמלא האזור בכוחות צבא, משטרה ומג''ב.

מפקד תחנת המשטרה של בית שאן, רב פקד יצחק מרדכי היה בין הראשונים אשר הגיעו למקום. הוא אמר ; ''לא ידענו איך להתייחס לזה. מדובר בארוע חריג, עקבנו אחר תנועותיו של העבם והשתוממנו, לנו לא היה מה לעשות. הבנו שלא מדובר בגלשון. המתנו להתפתחות. ואז השמש עלתה , הוא פשוט נעלם ואיבד את האור.זה היה מאוד מוחשי וברור. בעשרה לשש דיווחנו בקשר המשטרתי שהעצם נעלם וזהו. ''

 

המקור מעריב

 

 

טבריה 23.5.1993 – צעיר אשר בילה אם משפחתו על שפת הכינרת התקשר כשהוא בהיסטריה אל יומנאי משטרת טבריה. הוא צעק ;'' נקודת האור עוקבת אחרי. תגיעו מהר כי זה לא כוכב''.

השוטרים שיצאו מיד לעברו הבחינו בגוף צבעוני זוהר שנראה בגובה של כשני ק''מ מעל לכנרת.

שוטר הסיור צרח בקשר ; '' הגוף הזה נע מצפון לדרום. זה ממש עבם ''.

העב"ם נצפה במשך כ 20 דקות בתנועה דרומה עד שנעלם מעל לעמק בית שאן.

במשטרת טבריה זוכרים עב"ם קודם ש '' ביקר '' בכינרת חודשיים קודם לכן אז הוא טס ממזרח למערב.

 

המקור ידיעות אחרונות

 

 

 

 

 

נצרת 30.5.1993  --  זו הפעם השלישית במשך החדשיים האחרונים שעב"ם נצפה בצפון הארץ.

ההודעה הראשונה על הימצאותו הגיע ביום שישי משוטר סיור שצרח ברשת בקשר ;'' אני רואה נקודה קטנה בשמיים , בחיי שזה עב"ם ''.

ניידת בילוש נשלחה אל מערב העיר. גם שוטריה שהיו מצוידים במשקפת ראו את העבם.

'' אני רואה גוף המפיץ אור חזק בחשכה, בגובה של כשני ק''מ. '' הוסיף השוטר המצויד במשקפת.

המפקד התורן של תחנת משטרת נצרת הודיע על הימצאות העבם לפיקוד צפון ולחיל האויר.

זהו המקרה הראשון שבו הצליחו החוקרים ואנשי הזיהוי הפלילי לצלם את העבם. סרט הצילום נבדק ע''י הצבא וע''י המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה.

המקור ידיעות אחרונות

 

 

ראשון לציון 6.10.1993 – בזה עדותו של תורן הלילה בתחנת המשטרה של ראשל''צ.

'' ביום רביעי,ערב חג שמחת תורה, בסביבות 12 בלילה קיבלתי טלפון מאישה שהודיע לי שממרפסת ביתה היא מבחינה בעצם עגול בצבע לבן שממנו יוצאים אורות צבעוניים. התייחסתי לדיווח בספקנות ואף שאלתי את האישה אם החליטה לחמוד לצון.היא הייתה נחושה בדעתה שהיא רואה את הגוף העגול הזוהר, וביקשה שאשלח שוטרים על מנת לברר את מקור התופעה.

החלטתי לבדוק את העניין ביסודיות ושלחתי ניידת לכתובת שמסרה לי.

לתדהמתי הרבה, השוטרים אכן דיווחו לי בקשר על התופעה שעליה דיברה באישה וגם הם לא הצליחו להבין מה מקור התופעה.

אחרי מחצית השעה התקבלו דיווחים נוספים משוטרים במשטרת רחובות שדיווחו אף הם על עצם לבן זוהר שיוצאים ממנו אורות צבעוניים. הדיווחים הגיעו משוטרים שהיו בסיור בשטח.

לאחר זמן מה החלטתי אף אני לצאת מהתחנה. וכאשר הבטתי לכיוון מסוים יכולתי לראות גוף לבן, זוהר, עגול שממנו יוצאו אורות בצבע אדום וכחול. הגוף לא השמיע קול ופשוט ריחף מעל לבנין סמוך לתחנה.. כל התופעה ארכה בערך שלש שעות ולאחר מכן , הבאיר אור השחר וכשהשמים התכסו עננים נעלם הגוף מהשטח ''.

 

המקור ביטאון מס. 1 אוקטובר 1993

 

 

 

פתח תקווה 28.6.94 – ידיעה זו נמסרה ע''י שוטר בשם פרי. והרי עדותו ; בשעות הערב התקשר אל משטרת פ''ת אדם שטען שהוא רואה עב"ם גדול מעל דרום ת''א ואף אמר לשוטר פרי שגם הוא יוכל לראות אותו אם יצא החוצה.

השוטר יצא מחדרו לכיוון הגג ולהפתעתו הרבה ראה גוף זוהר גדול בצבע צהוב כתום עולה ויורד נע ימינה ושמאלה ''כמו גוש של אש ''.

פרי עמד מספר דקות והביט המום במראה , לאחר מכן חזר לחדרו ושם קיבל דיווח ממשטרת ת''א שגם משם נראה אותו עב"ם.

ע''פ תיאורי עדים נוספים שהתקשרו למשטרה באותו הערב , התברר שהעב"ם הגיע מכיוון הים, נע לכיוון דרום ת''א- לעבר שכונת התקווה ויפו והמשיך לעבר צומת מורשה.

 

המקור – ביטאון מס. 4 יולי 1994

 

 

 

כפר ורבורג אפריל 1994 – מוסר הידיעה מיכאל שפירא-מאלף כלבים במשטרת ישראל.

מיכאל מוסר כי בין השעות 17.00 ל 18.00 צפה בעב"ם כהה,מוארך דמוי '' עמוד חשמל '' שהיה במרחק של כחצי ק''מ ממנו ובגובה של כמה עשרות מטרים מעל לקרקע.

העצם טס לאט והתגלגל סביב עצמו. אח''כ האיץ בפתאומיות ונעלם בכיוון האופק.

העב"ם ניראה לעיניו בעת שנסע באזור כפר אביגדור. העד לא שמע שום קול מכיוון העב"ם.

 

המקור ביטאון מס. 7 אפריל 1995

 

 

מושב יציץ 26.12.94 – כאן מיקרה יחודי של עב"ם קרקעי שהותיר עקבות ברורים לאורך שמונה ק''מ.

בשעה 22.30 הרגישו הרצל קסנטיני ודגי עזרה במין זמזום מוזר ורעידות. כשניגשו לחלון גרם להם מה שראו לפיק ברכיים.

לאורם של הזרקורים שבחזית הבית ניגלה לעיניהם יצור או רובוט דמוי אדם שגבהו כשלשה מטר כשהוא חולף על פני הבית בהליכה מהירה ''כריצת אדם.

הדמות הייתה '' בצבע זהב מסנוור '' . הרצל מספר שראה בקדמת ראשה משהו כמו עיניים זוהרות או אורות בצורת נקודות מוארות. היצור נעלם מעיניהם תוך שניות. כשהשניים נרגעו קצת, העזו ויצאו לחזית הבית ושם ראו עקבות עמוקים.

הם הזעיקו את רכז הביטחון של הישוב שקרא למשטרה ולמשמר הגבול ואיתם גשש בדואי.

נימצא, שהעקבות היו בזוגות ושהתחילו לפתע והסתיימו לפתע . רוחבם המרבי היה כ-14 ס''מ ואורכם כ-18 ס''מ במקומות שהאדמה הייתה בוצית הגיע עומקם לכ-30 ס''מ דבר המצביע על משקלו הגבוהה של היצור.הדמות הלכה ללא עצירה וללא התחשבות בשבילים ובשולי השטחים המעובדים.כו היה מוזר שפניותיה נעשו באופן זוויתי. העקבות נמשכו לאורך של כ -8 ק''מ.

הגשש פסק שמעולם לא ראה כעקבות האלה ושאינו מסוגל לקבוע מה גרם להם.

בתיק משטרת רחובות הוגדר המקרה כאירוע לא ברור.כך אמר רב פקד חזקיה אלוני סגן מפקד תחנת רחובות.

 

המקור – חקירה של חברי המרכז הישראלי לחקר עב"מים .

 

 

עכו---  אמצע קיץ של שנת 1995 – מוסר הידיעה , שוטר ממשטרת עכו. השוטר מסר שבין השעות 3.00 ל5.30 ריחף עב"ם סמוך לצומת הכניסה לעיר, בסמוך לבית החרושת טמבור.

הוא ושוטרים נוספים צפו בו ברציפות.דווח גם לחה''א שמשם נאמר להם שאין שום כלי טיס בסביבה. אבל קיבלו הוראה להישאר ולהמשיך במעקב אחר העבה.

לדברי העד היה העב"ם בצורה של כדור כתום. אם כי דרך המשקפת נראה בתוכו עצם משולש.

עב"ם נוסף נצפה מתחנת המשטרה הנמצאת על חוף היה. נראה מרחף מעל לים והיה מוקף סביבו באורות כתומים וכחולים.

 

המקור ביטאון מס. 10 ינואר 1995

 

 

 

מעל לכנרת  19.7.96 --  זהו האירוע הנחשב למקרה אשר פתח את הגל של 1996.

ע''פ הדיווח בעיתון ''עצם דמוי חללית אליפטית וזוהרת נראה בשמי צפון הכינרת בכיוון רמת הגולן.

ארבעה צעירים שנסעו לכיוון הכינרת סיפרו כי בשעה 2.30 בבוקר הבחינו בעצם זוהר ; '' כבר בצומת התישבי ליד יוקנעם התחלנו להבחין בעב"ם '' סיפר אורן פינחס, בן 20, מחולון ''ככל שהתקרבנו לכיוון טבריה העצם נראה קרוב יותר. הוא זהר בשמים בגובה בינוני בצבעים אדום, כתום ולבן ומדי פעם שלח זרקורים כלפי מטה.הבחנתי גם בתנועות חדות למעלה ולמטה שביצע העצם המוזר שנראה כמו קבוצת כוכבים גדולה. ''

אחרי כשעה, כשהגיעו הצעירים לצומת גולני דיווחו למשטרת העמקים.

שני שוטרים מתחנת טבריה הגיעו בניידת לצומת גולני והבחינו גם הם בעבם.השוטרים המשיכו בנסיעה לצד מכוניתם של הצעירים והמשיכו לעקוב אחרי העב"ם עד לצומת פוריה. ''אז הוא ירד מאט ואח''כ עלה במהירות ונעלם'' סיפר אורן פרנס.

מהמשטרה נמסר שקוים בירור מידי עם חייל האויר באזור.

 

המקור העיתון מעריב

 

 

 

ערד 21.7.96 – זה בהמשך למה שפרסמנו בעניין באתר זה.

כך פורסם בעיתון . הקצין המתנדב אבי בן משה מסר ; '' ראיתי כדור אש מבריק עם קרניים שמקיפות אותו מכל הכיוונים והודעתי מיד ברשת הקשר. במקביל התקבלו הודעות מניידות נוספות''.

הקצין בן משה הביט בעצם התלוי בשמים דרך משקפת רבת עוצמה. '' העצם היה גדול מאוד '' הוא מספר '' כשהסתכלתי עליו במשקפת הוא נראה לי כמו צלחת שעומדת על צידה ''.

כן נכתב בידיעה שאחד השוטרים הנרגשים הודיע ברשת הקשר שהוא פותח במרדף אחר העב"ם.

הודעות על העב"ם הועברו אל פיקוד המשטרה ואל צה''ל .

הקצין אבי בן משה המתנדב במשמר האזרחי משחזר את אותה הידיעה בעיתון ב22.7.96.שם סיפר '' העב"ם אכן נראה בבירור בשמים. הניידות כולן הגיעו לנקודת תצפית טובה ליד מלון מצדה שבערד.כולם הסכימו שמדובר בעצם מאד משונה.אני לקחתי משקפת והסתכלתי לשמים.ראיתי צלחת שטוחה וזוהרת שכאילו עמדה על צידה.קרניים בוהקות הקיפו את העב"ם מכל צדדיו.

הידיעה על העב"ם הועברה מתחנת ערד לצמרת מחוז דרום של המשטרה.

קצין ממשטרת ערד אף הודיע בקשר שהוא פותח ב '' מרדף '' אחר העב"ם.

רב פקד שלמה אבוטבול ממשטרת מרחב הנגב מסר כי המשטרה גבתה עדויות מאנשים שראו, לטענתם, את העב"ם אבל איננה מנהלת חקירה בנושא.

 

המקור העיתון ידיעות אחרונות

 

 

פסגת זאב, ירושלים 27.7.96  --  החל מסביבות השעה 4.00 לפנות בוקר החלו לזרום דיווחים למשטרת ירושלים מאזרחים בשכונות הצפוניות של העיר על כך שנראה עב"ם בשמים.

ניידת משטרה שהוזעקה לפסגת זאב דיווחה כי השוטרים הבחינו בעצם זוהר בשמים שנעלם לאחר מספר דקות. המשטרה העבירה מיד דיווח לצה''ל, משם התברר שלא טס באזור שום מטוס.

מאיר מלכה, בעל חנות ממתקים בשכונה סיפר ששוטרים העירהו והודיעו לא על פריצה לחנותו.כשהגיע אליה הבחין גם כן בעב"ם יחד איתו היו עוד אנשים ''וכולנו ביחד ראינו את העב"ם. התחלנו להשתולל. הוא טס מעלינו שעתיים. בשש בבוקר הוא המריא ונעלם '' סיפר מלכה.

דובר משטרת ירושלים רב פקד שמואל בן רובי אישר כי שוטרי הסיור בירושלים הבחינו שלשום לפנות בוקר בעצם זוהר ומוזר בשמים וכי אזרחים באזור פסגת זאב דיווחו למשטרה על העצם.

 

המקור  מעריב

 

 

 

תל אביב  30.7.96  --  על פי מה שדווח בעיתון , עשרות מתושבי שכונת יד אליהו הבחינו בעב"מים.

כך סיפרה תושבת השכונה יהודית שמעון ; '' בסביבות השעה שמונה וחצי בערב כשצפינו בחדשות האיר אור חזק את השמים. עמדנו והסתכלנו על האור במשך כל הלילה, זה ממש הפך לאובססיה '' .

לדבריה ממש לפנות בוקר שנעו מעל לביתה שתי נקודות אור בוהקות שנראו כמו מטוס ;'' הן נעו במהירות ולפתע מאותם הגופים יצאו אורות כחולים ואדומים'' כך סיפרה בהתרגשות.במשך כל הלילה המשיכו התושבים לצפות לשמים. לדבריהם נראו שני מטוסים כמסיירים באזור.

אורי פרץ מספר ; '' בשעה שלש לפנות בוקר ראיתי בשמים נקודות אור בגודל כדורי פינג פונג ''. לדבריו הכדורים האירו בכל מיני צבעים ואף שינו את צורתם. '' התקשרנו למשטרה ואכן השוטרים הגיעו וראו בעצמם את העב"מים מרחפים באויר. השוטרים עמדו ודיווחו בקשר שאכן הם רואים יצורים לא מזוהים בשמים '' מוסיף פרץ. לדבריו לאחר שהשוטרים הסתלקו התרבו נקודות האור בשמים והחלו להתחבר זו לזו. '' ניסיתי להירדם אבל ממש לא הצלחתי '' אומר פרץ '' נשארתי ער כל הלילה ליד החלון. רק בבוקר נעלמו כל נקודות האור. זו הייתה חויה  שאתה עובר פעם בחיים '' .

ואכן משטרת מחוז ת''א אישרה אתמול כי ניידת משטרה הוזעקה למקום ודיווחה שאכן נצפתה במקום

''נקודת אור כמו כוכב.'' במשטרה אישרו כי קבלו עשרות פניות  על תצפית בעב"מים.

 

המקור מעריב

 

 

 

 

 

נתניה 11.9.96  --  בשעה 22.00 סיים ניר אפוטה את שחיית הלילה כשהביט למעלה ראה אור צהוב בתנועה.'' תחילה חשבתי שזה מסוק קצת מוזר. אחרי זה ,זה ירד והתחיל להקיף את הברכה. מסביבו דלקו וכבו לסירוגין אורות אדומים צהובים. דקה לאחר מכן זה נעלם לכיוון הוד השרון'' סיפר ניר.שלש שעות לאחר מכן עמדו עשרות מכוניות ואנשים והביטו לשמים.

אברהם בינקו,25 היה אחד מהם . זה מה שהו סיפר ; '' הגעתי בשעה 23.00 לנתניה. ראיתי התקהלות גדולה בכניסה הדרומית לעיר. אנשים רצו אחוזי אמוק לכיוון שמורת האירוסים ''.

נהג מונית סיפר לבינקו שזה למעלה משעתיים מסתובב באזור עצם מוזר.כך ממשיך העד; ''אני רואה משהו מולי מעבר להמון הצורח משהו גבוה בשמים וסביבו אורות ירוקים ואדומים. לפתע זה ירד נמוך.כל הספקות שלי נעלמו. התחלתי לקפוץ ולהתפרע. הגוף היה ממש קרוב אלינו. צבעו הפך כתום והייתה סביבו מן הילה. הוא הנמיך עוד יותר את מעופו וכעת החל לזוז במהירות עצומה ימינה ושמאלה מעלה ולמטה. בסופו של דבר כמעט לפני הקרקע.הבחנתי בגוף מתכתי עם שתי זרועות פרוסות לצדדים. דמוי יהלום. אם מישהו יגיד לי עכשיו שאין עב"מים אני ארביץ לו. ''

יובל אברהם עובד מפעל יהלומים מספר ; '' מסביב התרוצצו הרבה אנשים. ניידות משטרה קראו לאנשים לשמור על הסדר. אנשים השאירו באמצע הכביש את המכוניות ורצו לשמורת האירוסים. אז הבטתי למעלה את מה שראיתי שם לא אשכח לעולם. אמצע השמים עמד גוף גדול עם שלשה אורות שירד ועלה בזיגזגים.ליידי עמד שוטר. שאלתי אותו מה זה. הוא אמר ' מה אתה מטומטם אתה לא רואה שזה עב"ם '  .''

חברתה של גלית בורג , אורלי בן טובים עובדת במשטרה. כך סיפרה גלית; '' היא הגיע ברכב משטרתי ואספה אותי. הגענו למקום של אלפי אנשים וכולם מצביעים למעלה. מלמטה זה נראה באורך של כשלשה מטר, זוהר באור כתום כמו צלחת הפוכה מתנדנדת ושטה בשמים. זה היה מדהים. ממש כמו חללית. פתאום זה התחיל לרדת. אנשים התחילו לצעוק ; ' זה נוחת זה נוחת' . ''

רב פקד מוריס הרוש סגן מפקד משטרת נתניה מוסר ;'' באותו הערב נשלחו למקום שתי ניידות סיור. השוטרים ראו את מה שהאזרחים ראו .חפץ זוהר .

 

המקור  '' זמן ת''א '' 20.9.96

 

 

 

 

 

תל אביב 17.9.96

 

 הכתב לעניני משטרה בוקי נאה מדווח '' מאות אזרחים ועשרות שוטרים צפו שלשום בלילה במשך למעלה משעה בתעלוליו של עב"ם מעל חוף הים באזור רמת אביב.

'' אני המום ממה שראיתי '' סיפר קצין משטרה וותיק ממשטרת מרחב דן.'' עד הלילה לא האמנתי שיש דברים כאלה. אני מאמין בדברים מוחשיים.עד שאני לא תופס מישהו בידיים אני לא מאמין שהוא קיים, אבל הפעם , לא יאמן מה שראיתי במו עיני '' .

הקצין סיפר כי לאחר שמוקד 100 של המשטרה קיבל בשעה שתיים בלילה מאות קריאות טלפוניות שסיפרו על עב"ם בתל ברוך, יצא עם אנשיו למקום כדי לבדוק במה מדובר.

'' היה שם בשמים כדור זוהר ענק שעשה גלגולים ותרגילים אקרובטיים '' סיפר הקצין ''העב"ם עלה וירד ובשלב מסוים התחיל לצלול כאילו עומד לנחות. עמדו שם הרבה שוטרים על כביש החוף. עצרו מכוניות רבות שנהגיהן צפו לעבר השמים כמו מאות דיירי הבתים הסמוכים שהביטו דרך חלונות דירותיהם.

לאחר שמוקד המשטרה פנה לחיל האויר לברר מה ידוע להם על העצם המוזר המרחף, התקבלה תשובה מחה''א שלא ידוע דבר על כך.

''איך חיל האויר לא ראה מה שמאות אנשים שעמדו ברחוב ראו בעיניהם '' תמה קצין המשטרה. הוא סיפר כי בשלב מסוים ביקשו שוטרים של משמר הגבול לירות לכיוון העב"ם אבל הוא אסר עליהם לעשות זאת,כדי לא לגרום לבהלה.

המקור  ידיעות אחרונות

 

 

 

על אותו האירוע כתב גם העיתון מעריב ב18.9.96

מתוך הכתבה שם עדויות נוספות. ''אני שוטר כבר עשרים שנה ובחיים לא ראיתי דבר כזה. עשרות מכוניות עומדות בכביש חיפה עם חלונות פתוחים והראשים של כולם לכיוון העב"ם הזה. פתאום נראה כאילו הוא עומד לנחות.במכה אחת הדליקו כולם מנועים ופתחו בנסיעה מטורפת אחריו לכיוון שדר' קק''ל.'' כך תאר אחד השוטרים שהגיעו לכביש חיפה ת''א , ליד רמת אביב ע''מ לצפות בעב"ם.ניידת מצאה עצמה תקועה בפקק באורך מאות מטרים של מכוניות הנהגים שעצרו להביט בעב"ם.

השוטרים דיווחו בקשר ; ''יש משהו מוזר בשמים. הוא עושה שמיניות וסיבובים באויר- זה לא מסוק ''.

דקות אח''כ הגיעו למקום ניידות מרחב דן שהיו במשמרת לילה. אחד משוטריהן סיפר ; '' הוא עמד שם בערך שעתיים.גוף עצום שיוצא ממנו אור חזק מאוד. הגוף עשה סיבובים ולהטוטים ואח''כ גם שמיניות באויר. הודענו לחה''א.אבל ענו שלא ידוע להם על שום דבר חשוד באויר... אנשים בשוק. אחד משוטרי מגב רצה לירות בו. פתאום העבם עשה כאילו הוא עומד לנחות הוא פנה מזרחה ותוך שניות אנשים קפצו חזרה למכוניות שלהם ופתחו בנסיעה מטורפת אחריו. כולם פנו לכיוון דרך קק''ל.

הוא נעלם קצת ואז חזר. בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה. ''

 

 

 

נוג'ידאת 23.9.96  -- הכפר נמצא מעל עמק בית נטופה. הוא חווה הופעה מרשימה של עב"ם.

 

גם שוטרים שהוזעקו למקום הבחינו בעב"ם מעל לכפר. סאלם נוג'ידת מהכפר סיפר ; '' העצם הופיע אחרי השעה 3.00 בבוקר ועמד ממש מעל לכפר. הוא שלח שלש קרניים סגולות והאיר את הגבעה שמאחורי המסגד. בשלב מסוים הוא שינה את צורתו ממשושה לעגול. עקבנו אחריו במשך כארבע שעות. הוא עלה כל הזמן ואחרי הזריחה נעלם.  עד היום לא האמנתי בדברים כאלה. עכשיו אני בטוח שיש חיים בעולמות אחרים

מפקד משטרת נצרת, סגן ניצב שמואל מרמלשטיין אישר בתגובה כי שוטרי הסיור שיצאו למקום רשמו בדו''ח שהבחינו בעצם בלתי מזוהה.

 

 

המקור מעריב 25.9.96 

 

 

 

קרית גת 26.10.96  -- שוטר תנועה ראה ''צלחת ענקית עומדת באויר ''. השוטר אשר אבסרה , תושב נהורה, מיחידת התנועה מרחב דרום מספר שקוטר הצלחת היה כ- 40 מטר לה שתי'' מנורות  '' לבנות.

העצם חג מעל לפסי הרכבת במרחק של כ3 ק''מ מצומת פלוגות ליד קרית גת.

'' זה היה בסביבות 5 בבוקר עוד לפני שהתחלתי את התורנות שלי ''. סיפר השוטר אבסרה ''אור חזק, לבן, ניתך על ניידת המשטרה. עצרתי את הניידת,יצאתי החוצה עם עוד שוטר ופשוט לא האמנו למה שאנו רואים.

"כשיצאתי מהניידת, הייתי כולי נפחד, הרמתי את העיניים שלי למעלה, אני רואה צלחת ענקית עומדת באויר לצלחת היו שתי מנורות קטנות אבל עם אור חזק מאוד. לא אני ולא השוטר שהיה איתי לא האמנו למה שאנו רואים" .

"לפתע הצלחת עשתה עיגולים כשכל אור לבן מחליף את האור השני. שמתי לב שכשהצלחת הפסיקה להסתובב במקום האורות חדלו להתחלף ביניהם. זה פשוט משהו מהמם.'' כך סיכם שוטר התנועה.

 

המקור מעריב 29.10.96

 

 

 

קריית אתא 9.11.96  --  בשעה 23.00 ראו ארבעה צעירים , שאחד מהם שוטר, עצם מחליף צבעים בגוונים כחול אדום צהוב שנראה בתחילה כשהוא נמוך ואח''כ נראה נוסק.

דרך משקפת הבחינו שצורתו מעוגלת ודמוית צלחת.

השוטר יצר קשר עם תחנת זבולון ומשם סיפרו לו שהתקבלו קריאות נוספות על העב"ם גם מאזרחים  אשר סיפרו שגם הם ראו את אותו הכלי.

 

המקור   ביטאון מס. 14

 

 

עכו 22.11.96  --  השעה הייתה 12.45 כשעדן ומזל , בנות התשע שיחקו ליד עץ הדקל הסמוך לביתן, שבשכונה הצפונית של העיר.

לפתע מעל לעץ הדקל, בגובה הקומה השלישית התגלה לעיניהן עצם עגול בקוטר של כ 3 מ' שסביבו היו שלשה אורות מהבהבים '' כמו אורות שלד. ג'. בחתונה '' בצבעים אדום כחול צהוב. חלקו התחתון היה בגוון מוכסף וחלקו העליון דמה כעשוי מזכוכית אטומה כאשר מ סביב היה מוקף במין אד.העצם שלח שתי קרני אור כלפי הדשא. הקרניים ירדו ''לאט, לא כמו אור זרקור, הם ירדו כמו מעלית ''.

הכלי שהה מעליהן במשך כמחצית הדקה ואח''כ '' אסף אתת את אורותיו ותוך הגברת קצב ההיבהוב התרומם כלפי מעלה.

ואז כשהביטו כלפי השמים ראו שם עוד 3 כלים דומים גבוה בשמים.

עדן ומזל רצו בבהלה הביתה.אימא של מזל מספרת שכאשר פתחה את החלון הספיקה לראות גוף שקט מתרחק לכיוון דרום.היא אומרת; ''התרשמתי מהיופי והשלוה שהוא מקרין '' .

אביה שלמזל יוסי הניג ביקש משתי הבנות לצייר את העב"ם. להפתעתו כל אחת בנפרד ציירה את אותו הציור בדיוק.

הניג התקשר למשטרה. הגיעו שתי ניידות מתחנת עכו. השוטרים בדקו בקפדנות את השטח בסמוך לדקל

ואף לקחו איתם את ציורה של עדן. אחד השוטרים אפילו סיפר שבשנת 1991 ראה בעצמו עבם גדול מרחף מעליו.

מפקד משטרת עכו סנ''צ אלקובי מסר שהשוטרים הקרו את המקרה אבל לא מצאו שום ממצאים ולכן החומר נגנז.

 

 

מביטאון 14 ינואר 1997

 

 

 

 

 

 

מושב אחיהוד 23.12.96

 

פה מדובר על מקרה הידוע של מציאת חייזר קטן ברפת של משפחת דמתי.

המשטרה הוזמנה למושב כיוון שבלילו של היום שבו מצאה ציונה דמתי את היצור נעלמו 15 כבשים ממשק במרכז המושב באופן לא מוסבר. הכבשים נעלמו בלא שנמצאו כל עקבות של הגנבים. בעל הדיר הוא שהזמין את השוטרים שבאו בבוקר לחקור את הגנבה. ציונה ניצלה את נוכחות השוטרים כדי שיבואו לראות את הממצא ברפת שלה.

לאחר שנתקבל אישור מדובר משטרת ישראל הורשה השוטר יהודה שחקר את המקרה לדבר.

לדבריו נשלח ממשטרת עכו, בשעה10.00 לחקור אצל ציונה.הוא יצא איתה לחצר ושם ראה גוף מוארך באורך של כ7-8 ס''מ ובעובי של כ2 ס''מ. צבעו היה ירקרק וצורתו כגליל מוארך. צידו האחד של הגליל היה מפצץ ובפנים היה ריק. הכל היה מונח בשלולית של חומר לא מזוהה בגוון לבן שבקצהו היה גוון שחור. הגליל והשלולית צולמו.

השוטר הבטיח להראות את התמונות לאחר שיפותחו.

בשיחה שהתקיימה בין נציגת המרכז לבין השוטר יהודה, כשעתיים מאוחר יותר אמר השוטר; ''אינני יכול להראות את התמונות, וגם אינני יכול לומר מדוע ''.

לתהיה שמע קיבל הוראה מגבוהה שלא להראותן ענה ; ''אני מנוע מלהגיב ''. בשלב זה הוסיף פרט כשסיפר שכאשר הגיע למקום היה הגוף הירוק מכוסה בדלי וכאשר הדלי הוסר, הגוף קפץ.כן הוסיף שלנגד עיניו המשתאות נמוגו חלקי הגוף.אישית הייתי (א.ג.) במקום וראיתי את מפקד משטרת עכו ושמעתיו אומר שהיצור קפץ והתהפך על גבו ברגע שהשוטר הרים את הדלי.

 

המקור ביטאון מספר 14 מינואר 1997

 

 

השרון 11.2.97 – תושבים רבים מאזור קדימה ונתניה התקשרו למשטרה ודיווחו שהם רואים עב"ם שתואר כ ''עיגול גדול זוהר שסביבו הילה לבנה החג בעיגולים סיבוביים שלעיתים נכבה ומיד נדלק ''.

 

קצין משטרה בכיר אמר אמש כי לאחרונה מקבלים שוטרי הסיור קריאות רבות על עב"מים באזור השרון.

 

המקור ידיעות אחרונות

 

 

 

אשדוד 5.5.97  -- מובאים בזה פרטי א"רוע חטיפת החייל אבי שדה לשלשה ימים מהזוית המשטרתית.

ביום 5.5.97, שעה 19.30 התקשר אלי שוטר ממשטרת רחובות ואמר שנימצא חייל בפרדס הטוען שנחטף ע''י חוצנים. השוטר שהחייל עדיין בחקירה ושהחוקר יתקשר אלי מאוחר יותר. השוטר מסר לי ששעונו של החייל נעצר ביו החטיפה,ה-2.5.97.בשעה מאוחרת באותו הערב התקשר אלי החוקר מרחובות ושאל אתי מספר פעמים האם המקרה קשור לאירוע נתיחת כבשים שהתרחש ב-1.5.97 באזור.

החוקר מסר לי את הפרטים הבאים ; החייל עמד ליד היציאה הדרומית מאשדוד. לפתע הרגיש בשקט מוזר וחש כמו נמלים בתוך גופו, רעשים מתגברים והבזק של אור אדום. הוא זוכר שאח''כ היה בחדר עם ''עשן'' ואורות ושם שני אנשים ''עשו לו תנועות ''. בעת שעמד במרכז החדר קיבל מהם'' פיסת ממכת'' בגודל של כ- 10 ס''מ. אחרי זה אינו זוכר דבר

הוא נימצא בפרדס של קיבוץ גבעת חיים. אלה שמצאו אותו סיפרו שללא הרף אמר 'איפה חתיכת  המתכת. כן שאל איזה יום היום . (היה בדרכו מהבית לבסיס לאחר חופשה).

באזור שנימצא היו סימני זחילה באורך של כ 2 מ'.

לדברי החוקר החייל היה נפחד מאד . נראה שלא שתה הרבה זמן. שפתיו היו יבשות ובקועות.זיפי זקנו היו בני מספר ימים.

 

 

המקור ביטאון מס. 16 יולי 1997

 

 

 

אשדוד 23.3.98  -- בין השעות 20.00 ל 22.30 נצפה עצם מאיר מסתובב מעל לעננים , מצפון לעיר.

והרי מספר עדויות ; בעל עסק באשדוד שנסע דרומה לאשקלון מדווח שראה עב"ם הקטן מהירח המלא בשעה 21.00 העב"ם הסתובב במעגלים מהירים סביב לעצמו. העד צפה בו במשך 15 דקות.

י.ז , איש ביטחון במפעל אלתא ראה את העבם יחד עם ארבעה מחבריו.

כך סיפר ;; '' לפתע הבחננו באלומת אור מוזרה בשמים...העננים הסתירו מדי פעם את העצם. שהיה עגול וסימטרי. מה שהפליא הייתה תנועתו שהייתה במעגלים לא סימטריים ובמהירות עצומה. היו רגעים שהעצם כמו עצר והאט ושוב המשיך בתנועתו בכיוון השעון ''.והוא ממשיך ''המפליא באירוע היה המראה כמו זרקור ענק שהאיר כפרוז'קטור אבל באור הרבה יותר בוהק ומסנוור , דרך העננים..כלומר יכולנו לראות את אורו של העצם חודר דרך העננים ''.

העד הוסיף וסיפר שהגיע אליהם ניידת משטרה ושהשוטר צפה בעצם.

היומנאי בתחנת המשטרה של אשדוד סיפר שהתקבלו אצלו קריאות רבות של אזרחים מבוהלים ותמהים שראו את העב"ם ממקומות שונים בעיר.

עד נוסף הינו השוטר אברהם מלכה ששהה בבית הכנסת שבשכונה ו'. כך סיפר ; '' כשיצאנו ראינו עצם ענק, פי שש מגודל הירח המלא, כולו מקור אור שהסתובב סביב עצמו, צבעו כמו הירח,זוהר ובוהק.

העצם לא סינוור אותנו כי נראה דרך העננים, היה מעליהם. צורת העצם הייתה עגולה.לא היה רעש נילווה. אברהם סיפר גם שדווח למשטרת אשדוד.

העד האחרון הינו בנו של אברהם מלכה ,חייל משוחרר מחה''א שסיפר שהעצם היה גדול מאד.הקוטר של כ -300 מטר ושלא היה דומה לשום דבר המוכר לו.

 

המקור ביטאון מס. 19 אפריל 1998

 

 

קריית גת   12.7.98  --  עב"ם נצפה בשעות שבין 4.30 - 6.30.

הזוג חיים ודינה אוחנה חזרו מאילת בנסיעת לילה. כך הם סיפרו ; '' כשהיינו לפני הכניסה לקרית גת, בכביש בית קמה ראינו עצם מרחף באויר.לא יחסנו לדבר חשיבות. לאחר זמן כשנכנסנו לעיר הבחננו בעצם. הפעם היה בגובה רב יותר. במשך הנסיעה העב"ם לווה אותנו.היה לו גודל של ירח מלא.הכי קרוב ראינו אותו ממרחק של כשני ק''מ. עצרנו את הרכב והזעקנו את המשטרה.

דווקא אז העצם טס במהירות גבוהה ביותר ונע מצד לצד כשבוקעים ממנו הבזקי אור בצבעים אדום צהוב וירוק. מספר שוטרי סיור הגיעו מצוידים במשקפות.

גם אנחנו צפינו בו במשקפת וראינו כמו אשכול מוקדי אור משייט בשמים.

היו בסביבתנו עוד כעשרה אנשים. לבסוף העצם נעלם לכיוון מזרח.

 

המקור ביטאון מס.22 ינואר 1999

 

 

 

 

בולט שמאז קיץ שנת   1998    לא נתקבלו אצלנו וגם אצל ה תקשורת כל דיווחים על חקירות או תצפיות של שוטרים בעב"מים. זה מרמז על מדיניות מכוונת .

עדכון אחרון בתאריך ראשון, 01 מאי 2011 18:51