עוספיה 22.07.2010

הישוב נמצא על הכרמל, בגובה של כ-550 מ’ מעל לים ובמרחק של כ- 3 ק”מ מאוניברסיטת חיפה.
השעה הייתה 3.05 בבוקר כשנועם יצא לעבר רכבו. רעש רם גרם לו להביט לשמים. שם ראה 3 אורות במבנה משולש שנע מהר למדי מעל לעננים.
הוא קרא ליפעת,30, מחנכת שמתגוררת בקומת הקרקע לבוא ולראות.
וכך מתארת יפעת את מה שראתה ; בשעה 3.05 יצאתי לשמע קריאתו של נועם שהפנה את תשומת ליבי למין רעש שלא דמה בכלל לרעש של מטוס או כלי מוכר. הרעש הזכיר לי קול של וובזלה ממשחקי המונדיאל כולל מין רעש של כאילו ” צנטריפוגות אויר ” שהיה מאד חזק .ואז חיפשנו בשמים והוא הפנה את תשומת ליבי לאור שנע די לאט, שהיה די קרוב. נראה שהיה מורכב משלשה אורות אדום צהוב וירוק
אשר הבהבו מהר. הדבר הגיע ממזרח ונע מערבה עד שחצה את גג הבית השכן ואח”כ פנה מעט צפונה ונע מערבה והחל לנוע חזרה לצפון.
נעם עזב ואני התלבטתי האם להמשיך לצפות ולהתקשר אל אבי (שידוע לי שהוא עוסק בעבמים )
והחלטתי שאם האור יחזור ויתקרב לעברי אז אני אתקשר להעיר אותו.
נכנסתי הביתה לדקות כשהרעש נשמע ברקע וגם התגבר ואז יצאתי וראיתי שהאור חזר . ממש טס בעיגול
קטן מעלי. חשוב לי להדגיש שהאורות היבהבו מהר כולם בו זמנית.
ואז ראיתי שהאור שוב נע צפונה ומגביהה ונעמד במקום ונוסק ואח”כ מנמיך לכיוון שמעל לקיבוץ יגור ואז חוזר אלי ושוב עשה מספר פעמים את המסלול כאילו שהוא מתקדם מצפון למזרח.
בשעה 3.27 העבם נעלם אבל שמעתי אותו כאילו מכיוון דרום מזרח. ואז התקשרתי לאבי.
ע”פ מה שראיתי תמיד האור הצהוב היה קדימה. בזמן שאבי יצא ראיתי שהעבם היה מול בייתי והייתה לו מין צורת דג עם שתי כנפיים או סנפירים.
אחרי זה שוב נראתה הצורה של שלשת האורות במבנה המשולש. ואז האורות נעו ממזרח למערב ולדרום.
האור נעלם בסביבות השעה 4.30 אבל הרעש נשאר ונשמע.
לאחר כ- שתי דקות הבחנתי באור דומה מגיע מכיוון מזרח ונע מערבה שלהערכתי לא השמיע קול אבל הקול המשיך להישמע ממערב. אז התגלה שוב העבם הראשון שנע ממערב למזרח. אז ראינו בשמים שני עבמים שנעים האחד מול השני שעצרו במרחק האחד מהשני. ואז השני נע לכיוון מזרח חזרה והחל לכאורה לסרוק את השמים בתנועת זיג זג. גם האור הראשון עצר ממול לאור השני ונע חזרה מערבה, השתהה זמן מה ואח”כ החל גם כן לנוע בזיג זג לכיוון מערב.
אח”כ האור השני נעלם לכיוון מזרח . ולקראת השעה חמש נעלם גם האור הראשון כשהיה בגובה עצום לכיוון צפון.
אף פעם לא ראיתי דבר כזה וגם לא שמעתי קול כזה. למרות שעסקתי בפיענוח צילומי אויר בשרותי הצבאי וגם בעבודתי האזרחית בעבר.”
עדות שלי (א. ג.) הלכתי לישון בשעה 1.00. בשעה 3.35 לערך התעוררתי לשמע צילצול הטלפון. דיברה יפעת שכנתי שאמרה שיש עבם מעלינו . מיד יצאתי יחף למרפסת וחיפשתי בשמים. בתחילה לא ראיתי כלום אם כי שמעתי רעש חזק. זה היה קול שהזכיר קול מנוע של מטוס בוכנה אבל היה עמוק וחזק יותר. אח”כ הבחנתי באור שהיה כתום והבהב בקצב של כפעמיים בשנייה והיה בגובה רב.ניסיתי לצלמו במצלמה דיגיטלית.
האור נע מכיוון מזרח מערבה במסלול מתפתל. לעיתים נראה כעוצר. נע מערבה וחזר מזרחה ושוב מערבה. לעיתים התרחק ונהייה קטן ולעיתים נראה כמתקרב וגדל.
הבאתי משקפת והתמקדתי בעבם . זה מה שהתגלה. זה היה גוש של אור שהיה מורכב משלשה אורות שהבהבו יחד האחד לבן השני אדום והשלישי ירוק. בנוסף היה בצידם, במרחק של כחצי רוחב אצבע מנקודת מבטי ,מקבץ אורות נוסף שנראה כמו ” כתם של אור כתום ” אשר הבהב יחד עם משולש האורות באותו הקצב. יכול להיות ש ”הכתם ” היה מורכב ממקבץ של אורות קטנים שבגלל המרחק נראו
ככתם כתום. ה ”כתם ” נע תמיד יחד עם שלשת האורות כאילו היה מחובר אליהם.
בשעה 4.35 לאחר שהצטמצמו האורות נעלמו לכיוון מערב צפון מערב. אבל קול הרעש המשיך להשמע.
יפעת הסבה את תשומת ליבי לאור אשר מגיע ממזרח.דרך המשקפת ראיתי שזה היה מבנה אורות זהה בדיוק למבנה האורות הראשון וגם הוא הבהב והיה בגובה רב מעל לעננים שנע מערבה וגם לצידו נראה
” כתם האור הכתום ”.
עם עלות השחר בשעה 4.50 לערך האור נעלם והרעש נדם.
תנועת העבם הייתה מהירה במיוחד כפי שניתן היה להבחין בעברו את הכוכבים. הקול נשמע לי כמגיע תמיד ממערב, ממקור לא נראה, ולא הגיע מכיוון העבמים.

2017-07-07T12:36:30+00:00 July 22nd, 2010|ארכיון|